-

-Systemy monitoringu wizyjnego, CCTV

Zajmujemy się kompleksowym montażem systemów monitoringu wizyjnego i telewizji przemysłowej z podglądem przez internet, i urządzenia typu smartfon. Urządzenia są dobierane w zależności od oczekiwań Inwestora oraz stosownie do warunków panujących w monitorowanej przestrzeni. Stosujemy osprzęt wiodących producentów takich jak Dahua oraz Hikvision, jednak na życzenie Inwestora możliwe jest stosowanie urządzeń innych producentów, w zależności od preferencji. Oferujemy usługi w korzstnych cenach zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych.


MONITORING WIZYJNY - Poradnik Inwestora

Aktualnie jesteśmy w trakcie redagowania tekstu poradnika. Kompletny poradnik będzie się ukazywał etapami. Zapraszamy do lektury.

Jak wybrać instalatora monitoringu?

Wybór instalatora to kwestia dość ciężka dla inwestora. Pomimo, iż cena jest niezwykle istotnym czynnikiem przy instalowaniu czegokolwiek w obiekcie, nie można się skupiać tyko na niej. Postaramy się przybliżyć nieco najważniejsze kwestie związane z wyborem odpowiedniego instalatora systemów bezpieczeństwa.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na prowadzenie przez instalatora działalności gospodarczej. Osoba bez firmy nie da gwarancji. Gdy coś będzie nie tak, najpewniej zwyczajnie zniknie, kontakt będzie utrudniony lub niemożliwy. Ostatecznie na montaż alarmu ubezpieczalnie wymagają dowodu, najczęściej w postaci faktury, że instalacji dokonała profesjonalna firma a nie przypadkowa złota rączka.

Kolejną kwestią jest niekaralność instalatora. Najlepiej, gdy jest ona potwierdzona formalnie, na przykład poprzez wpis na listę Kwalifikowanych Pracowników Zabezpieczenia Technicznego, który to wpis zastąpił wydawane niegdyś licencje. Wpis taki wydawany jest tylko osobom mającym odpowiednie wykształcenie i wiedzę, posiadającym nieposzlakowaną opinię oraz jednocześnie niekaraną przez Sąd. Jest to bardzo ważne, aby uniknąć patologicznych sytuacji, kiedy to włamywacze otrzymują od firmy dane systemów, dzięki czemu mogą je z łatwościa obejść i rozbroić.

Wiedza i kompetencje są kolejnym ważnym czynnikiem. Najlepiej, gdy instalator uczestniczy regularnie w szkoleniach branżowych, dzięki czemu jest na bieżąco z aktualną technologią. Niektórzy instalatorzy posiadają certyfikaty ze szkoleń, co jest potwierdzeniem posiadanych kwalifikacji. Warto również zwrócić uwagę na to, czy instalator wie o czym mówi, jest w stanie zaproponować różne rozwiązania, oferuje współpracę różnych systemów. Niejednokrotnie byliśmy na wizji lokalnej u naszych klientów, gdzie w trakcie rozmów proponowaliśmy pewne logiczne i podstawowe rozwiązania, o których kilka poprzednich firm nawet nie wspomniało. Obowiązkiem instalatora jest przedstawienie dostępnych możliwości, ich wad oraz zalet, aby Inwestor mógł świadomie podjąć decyzję odnośnie ostatecznego kształtu systemu.

Warto zwrócić uwagę na posiadanie przez instalatorów ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej) na wypadek niekorzystnych następstw prac instalacyjnych. Ubezpieczenie takie pokryje na przykład koszty napraw w przypadku uszkodzenia przez instalatorów przewodów w ścianie podczas wiercenia.

Uprawnienia elektryczne SEP do 1 KV. Większość rejestratorów pracuje na bardzo niskich napięciach, jednak do ich zasilania niezbędne jest zasilanie sieciowe 230 V. Lepiej upewnić się, że instalator posiada uprawnienia elektryczne, dzięki czemu wykona swoją pracę bezpiecznie zarówno dla siebie samego, jak i późniejszych użytkowników systemu. Posiadanie takich uprawnień przez instalatora zwiększa również prawdopodobieństwo, że nie uszkodzi on istniejących instalacji elektrycznych niewłaściwym podłączeniem zasilania. Instalator będzie działał świadomie znając fizyczne zachowanie się prądu elektrycznego.

Gwarancja na wykonaną usługę również jest ważna. Lepiej spać spokojnie wiedząc, że w razie problemów możliwe będzie uzyskanie pomocy instalatora. Zazwyczaj firmy udzielają rocznej gwarancji na usługę. Istnieją jednak firmy, które za dopłatą lub w cenie oferują dodatkowy rok gwarancji lub inne usługi serwisowe.

Pamiętajmy zatem, że są to systemy bezpieczeństwa, a w tej kwestii nie ma półśrodków. Albo system jest pewny, albo nie ma sensu go instalować i wydawać pieniądze na coś, co nie spełnia swojej roli. Zatem krótkie przypomnienie:

- Legalna firma,
- Niekaralność, najlepiej poświadczona formalnie,
- Wiedza i kompetencje,
- Ubezpieczenie OC,
- Uprawnienia elektryczne SEP,
- Gwarancja na usługę,

My spełniamy wszystkie z powyższych aspektów. Jeśli chcesz, porównaj nas z innymi!
A później? Czekamy na kontakt!

TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA CCTV DLA TWOJEJ FIRMY

Bez względu na to, czy Twoja firma jest korporacją, fabryką, magazynem, urzędem, lokalem handlowym, niewielką jednoosobową firmą czy warsztatem, potrafimy dostarczyć odpowiednie dla Ciebie rozwiązania. Poznając Twoje potrzeby zyskujemy wiedzę pozwalającą nam na dobranie odpowiedniego rozwiązania i technologii, zapewnienia odpowiedniej jakości. Dzięki systemowi telewizji przemysłowej możesz mieć kontrolę nad tym co się dzieje w Twoim obiekcie, uzyskać podgląd z kamer na urządzeniu mobilnym, na przykład na smartfonie. Monitoring pozwala kontrolować zachowanie pracowników, osób z zewnątrz firmy, zapobiegać kradzieżom i uszkodzeniu sprzętu i wyposażenia firmy. Sprawia, że pracownicy są wydajniejsi a wrazie potrzeby jesteś w stanie udowodnić kradzieże lub uszkodzenia mienia. Masz możliwość analizowania tego co dzieje się w firmie. Zyskujesz narzędzie, które działa prewencyjnie i zabezpiecza Twoje interesy.

Odpowiednio dobrane systemy stanowią kluczowy punkt. Zależnie od rodzaju zastosowanej technologii cyfrowej, analogowej, przewodowej lub bezprzewodowej mogą pojawić się zniekształcenia, zakłócenia lub opóźnienia. Bazując na swoim doświadczeniu oraz ciągle podnoszonych kwalifikacjach jesteśmy w stanie dobrać system najmniej narażony na czynniki szkodliwe w danym otoczeniu oraz w warunkach pracy systemu. Niejednokrotnie środowisko pracy wymaga zastosowania odpowiednio dobranego osprzętu dedykowanego. Narażenie na wilgoć, zmiany temperatury, zapylenie, obecność silników elektrycznych, pól magnetycznych lub instalacji wysokoprądowych wymaga rzetelnego i fachowego podejścia instalatorów i zaprojektowania skutecznego systemu. Dlatego do projektów podchodzimy bardzo skrupulatnie zwracając klientowi uwagę na te czynniki i proponując stosowne rozwiązania opisując ich wady i zalety, by klient mógł całkowicie świadomie wybrać system dla swojej firmy.

Naszym klientom, po zapoznaniu się z jego wymaganiami oraz z samym obiektem, przedstawiamy szczegółową ofertę zawierającą informacje na temat dostępnego osprzętu w różnych wariantach. Klient ma wybór pomiędzy urządzeniami z segmentu premium, specjalistycznego bądź producentów sprawdzonych pomimo niższych cen. Kamery gorszych marek montujemy na wyraźne żądanie klienta, ale i na usługę montażu takiego osprzętu jesteśmy w stanie zaoferować serwis oraz udzielić gwarancji. Jest to możliwe ze względu na nasze drobiazgowe i kompleksowe podejście. Jesteśmy pewni swoich instalacji, gdyż montujemy je z najwyższą starannością, wykorzystując profesjonalne narzędzia. Jeśli zatem zastanawiasz się nad montażem telewizji przemysłowej w Swojej firmie, skontaktuj się z nami. Chętnie poznamy Twoje potrzeby i zainstalujemy dla Ciebie system, który spełni Twoje oczekiwania.

Zapraszamy do kontaktu!
Kontakt

KAMERY DLA TWOJGO DOMU

Czy chciałbyś wiedzieć co dzieje się na Twojej posesji, podczas Twojej nieobecności?A może chcesz być pewien, że Twoje dziecko jest w domu bezpieczne? Czy może chciałbyś mieć pieczę nad osobą starszą, która została sama w mieszkaniu a nie radzi sobie zbyt dobrze? Współczesne systemu monitoringu, bez względu czy są one w technologii cyfrowej czy analogowej, pozwalają na podgląd na żywo lub odtwarzanie nagrań z kamer przy pomocy smartfona, tabletu lub komputera PC. Integrując system monitoringu z systemem alarmowym lub inteligentnego domu możesz sprawdzić kto i kiedy odwiedzał Twój dom i na przykład otworzyć furtkę kurierowi, by ten mógł pozostawić paczkę we wskazanym miejscu. Jednocześnie, gdy upewnisz się, że kurier opuścił teren domu, możesz ponownie zazbroić ochronę obwodową (alarm). Jednocześnie kamery mogą pełnić funkcję czujek ruchu i w razie potrzeby, np w nocy lub podczas Twojej nieobecności uruchomić alarm czy włączyć oświetlenie.

Kamery są skuteczną ochroną terenu, gdyż złodzieje unikają miejsc monitorowanych. Wolą wybrać posesję, która nie posiada systemu monitoringu, gdyż wówczas ryzykują znacznie mniej. Jest to więc bardzo skuteczna metoda na odstraszanie i zniechęcanie przestępców. Były funkcjonariusz Policji, który jest w naszych szeregach nie jeden raz spotkał się z sytuacją, kiedy nawet zamaskowanego złodzieja rozpoznano dzięki nagraniu z kamer monitoringu. Stało się to możliwe dzięki charakterystycznym elementom ubioru przestępcy, czasem nawet jego zachowania. Taki rozpoznany złodziej wskazywał miejsce ukrycia kosztowności lub też wskazywał miejsca, gdzie je sprzedał, co umożliwiało ich odzyskanie. Jest to więc narzędzie znacznie zwiększające prawdopodobieństwo odzyskania kosztowności, zidentyfikowania sprawcy oraz stanowi poważny materiał dowodowy, który jest nie do podważenia w sądzie i umożliwia skuteczne dochodzenie swoich roszczeń.

Nasi instalatorzy zawsze podchodzą do klientów indywidualnie. Każdy klient ma inne oczekiwania, każda posesja, dom, mieszkanie, garaż są inne i wymagają innych urządzeń, rozwiązań i ustawień parametrów. Jeśli uważasz, że warto zapewnić sobie możliwość obserwacji Twojego obiektu, chcesz mieć nad nim kontrolę a w razie włamania chcesz mieć możliwość odzyskania kosztowności, skontaktuj się z nami. Chętnie przyjedziemy obejrzeć teren, poznać Twoje oczekiwania i potrzeby, dobierzemy odpowiedni dla Ciebie system w korzystnej cenie, byś zainwestował w system, którego potrzebujesz, bez zbędnych elementów. Dla nas liczysz się Ty i Twoje zadowolenie. Jesteśmy świadomi, że klienci zadowoleni wracają, polecają nas innym. Dlatego nasze usługi są objęte gwarancją. Oferujemy serwis zarówno gwarancyjny jak i pogwarancyjny, bo wiemy, że wykonujemy swoją pracę rzetelnie i fachowo, dzięki czemu nasze przyjazdy są wymagane niezwykle rzadko. Dodatkowo wyceniając system dla naszych klientów prezentujemy kilka ofert osprzętu z różnych poziomów cenowych opisując przy tym zalety i wady urządzeń, by klient wybrał świadomie. Dzięki temu każdego stać na monitoring. ​

Zapraszamy do kontak
Kontakt